Jak dbać o buty? 3 proste triki, dzięki którym zadbasz o obuwie.

Po ostatnim poradniku wiele osób pytało jak dbać o buty na co dzień – tak aby ograniczyć pranie ich do minimum. Z tego powodu powstał ten wpis, dzięki któremu dowiesz się, jakie środki codziennie podejmować, aby utrzymać obuwie w czystości. Wiele z tych porad pomoże też, jeżeli twoje obuwie szybko się niszczy – jeżeli będziesz się ich trzymał spowolnisz upływ czasu.

Jak dbać o buty sportowe?
Prawidłowo zasznurowane buty sportowe Converse

Jak dbać o buty? TO proste, noś je zgodnie z przeznaczeniem.

To sama prawda. Najczęstszym powodem psucia się butów jest nieprawidłowe noszenie ich. Najczęściej chodzi tutaj o niesznurowanie butów. Przez to obuwie odkształca się i w końcu pęka. Warto tutaj zauważyć, że stopy w niezawiązanych butach przemieszczają się podczas chodzenia – a to sprawia, że obuwie ściera się w środku. Uniknięcie tego jest bardzo proste – należy zawsze wiązać buty. Również ważną rzeczą jest ostrożne zakładanie butów. Jeżeli zakładasz swoje sneakersy nie rozwiązując ich wcześniej – niszczysz je za każdym razem.Jak dbać o buty przy użyciu pasty do butów?

Częste mycie skraca butów życie?

Niekoniecznie, powiem nawet, że wręcz przeciwnie. Buty powinieneś czyścić jak najczęściej, szczególnie gdy mają one jasny kolor. Najlepiej zawsze używać do czyszczenia odpowiednich środków do butów, jednak  nie zawsze jest to wymagane. Często używam po prostu środka do czyszczenia łazienki – jednak w przypadku niektórych butów może być to niebezpieczne, dlatego nie polecam tej metody. Dobrą metodą na wyczyszczenie butów jest oddanie ich do firmy, która się tym zajmuje – wiele przedsiębiorstw oferuje wysyłkowe mycie butów, jest to niezwykle wygodne!

Zapiętek CI pomoże.

Czy zdarza ci się, że twoje buty niszczą się w pobliżu pięty? Jest to częsty problem, z którym się stykam – warto w takim wypadku sprawdzić, czy buty jakie kupujesz nie są zbyt duże. Jeżeli nie są one dopasowane do stóp, zastanów się nad kupnem zapiętka, który zapobiegnie poruszaniu się stóp w butach. Znaleźć je można w wielu sklepach obuwniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *