Skąd wzięły się 3 paski Adidasa? Symbol, który mają wszystkie buty adidas.

Widząc 3 paski na spodniach, butach, czy koszulkach zawsze wiemy, że mamy do czynienia z produktami marki Adidas. Jest to znak rozpoznawczy, który tak wbił się w naszą świadomość, że powstają nawet memy związane z logiem adidasa i stereotypowym klientem tego koncernu odzieżowego. Dzisiaj dowiemy się, skąd wzięły się słynne 3 paski, a także jakie były okoliczności wymyślenia tego znaku rozpoznawczego.

Adidas i 3 paski
Tak, według memów wygląda stereotypowy klient Adidasa.

Krótka historia – skąd wzięły się buty Adidas?

Historia tej marki odzieżowej, podobnie jak Pumy,  sięga roku 1924 – wtedy powstała w Niemczech Fabryka Butów Braci Dessler. Po 20 latach firma rozpadła się i powstały dwie nowe, czyli Puma i Adidas – po jednej dla każdego z braci. Nazwa Adidas wzięła się od imienia brata, który założył firmę – był to Adi Dassler. Po tym rozpadzie obie firmy zaczęły sobie radzić bardzo dobrze, co spowodowało duże inwestycje, zarówno w Pumie, jak i w Adidasie. Jedną z takich inwestycji było kupienie od firmy Karhu Sports brandingu, który składał się z 3 pasków. Warto w tym momencie wspomnieć, że ta decyzja okazała się tak dobra, że po kilku latach firmę zaczęto nazywać potocznie Firmą od 3 pasków.

Skąd wzięły się trzy paski?

W czasach, w których firma się rozwijała i produkowała przede wszystkim buty męskie Adidas, które były wykorzystywane w sportach technologia stała na niskim poziomie. Inżynierzy firmy mieli duży problem z wytrzymałością butów, która nie pozwalała na grę w piłkę nożną. Testowano wiele różnych rozwiązań, które wzmacniały buty jednocześnie czyniąc je cięższymi. Uniknięto tego ograniczając drugą warstwę skóry do minimum – właśnie 3 pasków, które wystarczająco wzmacniały strukturę butów. To rozwiązanie przyjęło się i mimo, że w dzisiejszych czasach paski te nie wzmacniają obuwia, są cały czas obecne. Obecnie trzy paski na butach Adidas są tylko dla ozdoby – często są po prostu nadrukowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *