Nike historia – informacje na temat największej marki odzieżowej.

Nike jest marką, którą zna prawie każdy. To przedsiębiorstwo dorobiło się swojej renomy nie tylko dzięki swoim reklamom, ale też produktom, które są po prostu dobrej jakości. Dlatego w tym wpisie podzielę się z tobą przeszłością firmy. Dowiesz się jak wyglądały klasyczne produkty Nike, a także w jaki sposób powstała sama firma – czyli w skrócie Nike historia.

Nike Historia założenia Firmy.

Na początku, czyli w 1964 roku firma nazywała się Blue Ribbon Sports. Było to przedsiębiorstwo założone przez Billa Bowermana i Phila Knighta  – amerykańskich przedsiębiorców. Dopiero w 1971 roku zmieniono nazwę na tą obowiązującą do dzisiaj, czyli Nike Incorporated. Nazwa ta nie była przypadkowa, gdyż brała się od imienia greckiej bogini zwycięstwa. Miało to symbolizować przewagę zawodników, którzy mieli na sobie produkty tej marki. Zmiana ta była niezwykle korzystna, gdyż po niej przedsiębiorstwo zaczęło odnosić o wiele większe sukcesy sprzedażowe. Warto w tym momencie zauważyć, że przed rebrandingiem firma również sprzedawała duże ilości butów – w pierwszym roku działania były to produkty o łącznej wartości ok. 8 tysięcy dolarów.
Lata 1982-1987 były przełomowe dla firmy, gdyż w tym okresie zostały zaprojektowane następujące buty:

  • Nike Air Max
  • Nike Air Jordan
  • Nike Air Force One
Buty Nike Jordan
Buty Nike Air Jordan – seria butów sygnowana nazwiskiem popularnego koszykarza.

Jak wyglądały wcześniej buty Nike?

Buty tej marki w latach 70 i 80 były niezwykle nowoczesne, jak na te lata. Osoby odpowiedzialne w firmie za design butów robiły naprawdę dobrą robotę – modele przez nich zaprojektowane są popularne nawet dziś. Takie modele to wyżej wymienione Air Maxy i Jordany – te buty są dostępne w niezmiennej formie od dziesiątek lat. Warto jednak zauważyć, że na przestrzeni lat inżynierzy firmy dodawali do butów różne technologie wspomagające komfort, a także zmieniali materiał, jaki znajdował się wewnątrz butów – nie wpłynęło to jednak w żadnym stopniu na wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *