Buty Puma – historia marki, która jest liderem rynku obuwniczego

Puma jest marką, która na rynku istnieje już od niezwykle długiego czasu. To przedsiębiorstwo zostało założone w roku 1924 w Niemczech. Od tego czasu firma ta produkowała lepsze i gorsze kolekcje butów i odzieży sportowej. Warto przyjrzeć się historii tej niemieckiej marki, gdyż buty puma są jednymi z najlepszych na rynku.

Żołnierze jako pierwsi nosili buty Puma

Jest rok 1924, bracia Desslerowie, dokładnie Adolf i Rudolf zakładają przedsiębiorstwo o nazwie “Fabryka Butów Braci Dessler”, które utrzymywało się przede wszystkim z produkcji butów wojskowych przeznaczonych dla żołnierzy Wermahtu. W tym momencie warto zwrócić uwagę na rok 1936, w którym Puma wyposażyła w swoje obuwie dwie reprezentacje podczas igrzysk olimpijskich. Te drużyny to amerykańska, a także niemiecka. To zapewniło firmie bardzo duży wzrost w latach późniejszych.

Wielka ilość zamówień na buty sportowe, a także wojskowe przyniosła firmie duże pieniądze, które zostały zainwestowane w wynalezienie nowych technologii dotyczących butów sportowych:

  • opracowanie korków piłkarskich z zmiennymi wkrętami
  • stosowanie wulkanizacji w butach sportowych
  • zwiększenie wytrzymałości butów przy jednoczesnym zachowaniu niskiej wagi

Buty Puma męskie stały się w ten sposób jednymi z najlepszych na rynku, co w połączeniu z dobrą reklamą zapewniło firmie sukces.

Buty puma na trawie

Współpraca z producentami samochodów

Marka Puma stworzyła też specjalne buty do sportów motorowych, które zostały zaprojektowane przy współpracy z takimi firmami jak BMW, czy Ferrari. To była jedna z najlepszych decyzji zarządu firmy – te buty sprzedają się świetnie. Buty Puma BMW, a także Puma Ferrari są jednymi z najlepszych butów, jakie można założyć w przypadku, kiedy jesteśmy zawodowymi kierowcami. Ponadto ich design, chociaż pochodzi z roku 2000 nie zestarzał się ani trochę. Te buty wyglądają świetnie nawet po 18 latach, a ich sprzedaż wcale nie spada, mimo upływu czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *